osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst
PŘÍBĚH JAKUBA

16. 2. 2017

Psychotéky podporují iniciativy jedinců či skupin, kteří nebo které dělají něco, co nemusejí, něco navíc nebo se pustili do něčeho odvážného. A občas jim docházejí síly nebo peníze. Nebo oboje.

1. Z výtěžku akcí, které pořádáme, posíláme peníze. Díky, že k nám chodíte a toto umožnujete. Někdy domluvíme i nepeněžní pomoc a zrealizujeme ji.
2. Zveřejňováním všeho, co zaslouží pozornost a vy už si sami vyberete koho podpořit.

Rok 2017 zahájíme příběhem mladé ženy, která se rozhodla, že přes veškerou skepsi lékařů, zvedne svého syna z lůžka, kde měl zůstat po celý život, investuje veškerý svůj čas, energii a obrovské prostředky na to, aby se posadil, posléze lezl a nyní i stál. O neuvěřitelném mentálním pokroku ani nemluvíme.

Psychotéky tleskají mamince Míše Němcové za to, co dokázala. A fandí jejímu postupnému návratu do života, kde se všechno výhradně a pouze netočí kolem jejího syna Kuby. Jeho příběh si můžete přečíst níže.

Milá Míšo, na začátek Ti posíláme psychotékovou permanetku s platností do nekonečna. Až se u nás objevíš, bude to důkaz dalších Kubových pokroků a toho, že sis po letech zase našla čas na sebe.

Moc se na tebe těšíme.

Jakub přišel na svět v březnu 2013. Problémy začaly během porodu, kdy byl přidušen. Následné 3 měsíce na JIP byly doslova bojem o život. První rok života byl velmi náročný. Těžká hypotonie neumožňovala ovládat tělo, držet hlavu, byl krmen sondou, nevěděli jsme, zda a do jaké míry vidí a slyší. Vyhlídky a prognózy do budoucna byly velmi špatné.  Od narození procházíme genetickými a metabolickými vyšetřeními. Lékaři se shodují, že má nervovo-svalové onemocnění, které je nové, zatím nepojmenované. Už teď je jasné, že lék neexistuje a na tuto nemoc pomáhá pouze cvičení. Bohužel pojišťovnou hrazené terapie jsou pro nás nedostačující. Máme většinu privátních terapií, které nás měsíčně vyjdou na 15 - 56 tisíc.

Když se ohlédneme na začátek roku 2016, Kuba byl 100% odkázán na naši pomoc. Neuměl si sám sednout, nelezl, nemluvil, pil jen z kojenecké lahve, moc se nezajímal o dění kolem sebe.

V roe 2016 Kubíček zvládl 5 měsíců terapií v TheraSuit oblečku (na Neurorehabilitační klinice AXON Praha) a doma máme úplně jiné dítě. Jedna měsíční terapie zde stojí 56000,- Kč.  Co se naučil? Sedne si, leze, postaví se s oporou, chodí za ruce, mnohem více se zajímá o okolí, při hraní experimentuje, žvatlá, zná obrázky v knížce, vyjadřuje své emoce, řekne ano/ne, umí se sám rozesmát a vtipkuje s námi. Miluje auta, motorky a zvířátka, rád s námi vaří, uklízí ponožky, vyndává prádlo z pračky apod. Zatím se nechává krmit, ale občas se snaží si dát např. kaši sám do pusinky lžičkou. Krmí nás a dává nám pít. Je to velký pohodář a mazel. Motoricky i mentálně máme úplně jiné dítě.

V roce 2017 nás čekají 3 měsíce intenzivních terapií TheraSuit oblečku v Liberci na klinice Sarema. V Saremě jsme byli v létě a byli jsme maximálně spokojeni ve všech směrech. Klinika je opravdu privátní, máme skvělou fyzioterapeutku a kousek od Liberce dědu, který se Kubíkovi maximálně věnuje. Navíc klinika nabízí z našeho pohledu lepší zázemí za nižší cenu, než klinika v Praze. 4 týdny terapie zde stojí 42 000,- Kč.

Od ledna nás čeká zásadní změna. Kubík bude chodit na 2 hodiny denně do školky s asistentkou. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat místo v soukromé školce, kde se bude Kubík moci integrovat mezi zdravé děti. A já budu mít téměř po 4 letech čas sama na sebe. Těším se, že si zajdu zacvičit, přečtu u dobré kávy knihu nebo si dám individuální hodinu AJ. Už teď se těším alespoň na dvě hodiny volna jen pro sebe. Věřím, že budu moci v budoucnu uvažovat i o návratu do práce (alespoň na částečný úvazek), která mi moc schází.

Míša

P.S.

Číslo privátního účtu Míši je:      1105062018/3030

Číslo transparentního účtu Liberecké kliniky Sarema je 2001032599/2010, do poznámky "Jakub Toločko". Sarema může dárci vystavit darovací smlouvu.

Pomožte s námi dobré věci, bohužel ne všichni mohou považovat za samozřejmé to, co my ostatní, tedy chodit, jíst, bavit se, ..., a to vše řízeně, kdy chceme.