osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

PAVLA WERNEROVÁ

Každý jednotlivec může přispět ke změně

Už od mala jsem byla asi tak trochu "eko nadšenec". Vždycky jsem milovala úniky do přírody, pozorování zvířat či jen poslouchání štěbetajících ptáků. To všechno mě dovedlo až k tomu, že jsem se více začala zajímat o udržitelný způsob života a o to, jak každý jednotlivec může přispět k tomu, aby se lidem na planetě žilo lépe.

Každý jednotlivec může přispět ke změně a já bych ráda ty jednotlivce inspirovala k tomu, aby ke změně začali přispívat hromadně.

Někdy na začátku roku 2016 jsem objevila pojem zero waste a začalo mi vše dávat smysl. Od té doby jsem se naučila nejen minimalizovat odpad, který vytvářím, ale hlavně si i vážit věcí, které vlastním a zaměřovat se spíše na zážitky než na materiálno. Protože zero waste není jen o redukování odpadků, ale hlavně o posílení vztahů s věcmi, které vlastníme a zaměření se na zážitky místo na věci.

Jak bych se jinak charakterizovala?

Vegetariánka: 10 let nejím maso a posledních pár let se snažím jíst spíše vegansky. Vyhovuje mi to a hlavně vím, že je to eticky správné.

Cestovatelka: Za posledních několik let jsem strávila skoro více doby v zahraničí než v Česku. Žila jsem například ve Švédsku, Finsku, Indonésii či Americe. I přesto musím uznat, že v Česku se žije asi nejlépe. :)

Ekoložka: Pokouším se žít tak, abych nejen neubližovala svému životnímu prostředí, ale naopak mu pomáhala.

Blogerka: Snažím se inspirovat ostatní žít udržitelný život skrz svůj blog Za lepší život.

"Sportovkyně": Přestože mám do profesionální sportovkyně asi tak daleko jako citron od květáku, miluji sport. Ať už se jedná o lyžování, bruslení, výlety do hor nebo jógu.

Studentka: Miluji studování a neustálé se vzdělávání, jak formální, tak neformální. Moje zájmy jsou často naprosto nesouvisející a dokáže mě zaujmout skoro cokoliv od marketingu, přes výživu až po pozorování ptactva. Občas si připadám jako houba, co nasává co nejvíce informací, které může dostat. :)