osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

POMOC, MOJE DÍTĚ SE MĚ PTÁ NA SEX

„Co říkala ta vážka?" zajímal se Kuky.
„Byly tam dvě, to jste mi neřekl."
„Dalo se to těžko poznat. Byly celý zkroucený."
Hergot nevěděl, jak by to Kukymu nejlépe vysvětlil: „Když jsou takhle dvě stejný zvířata pohromadě... tak na ně prostě nemluvíme."
„Doprava teď," řekl Kuky, ale stále přemýšlel o těch vážkách.
„Dělali sex, že jo?"
Hergot podle pokynu zatočil a řekl: „O tom taky nemluvíme."
„Nemluvíme, nemluvíme... ale pak když to jeden vidí, tak je za pitomce, že to nepozná," rozčiloval se Kuky. Vadilo mu, když z něj Hergot dělal mimino.

A co my (Hergot)? Umíme se svými dětmi mluvit o sexu?

Pro koho:

Pro všechny, jejichž dítě se začíná ptát na věci související se sexem, intimitou, pohlavním dospíváním. Někdy totiž tyto otázky přicházejí nečekaně brzy. A někdy přicházejí až v době, kdy už tušíme, že se dítě neptá teoreticky, ale že tu jde o praxi. A často je to pro nás „horká půda“, necítíme se v tom, bez ohledu na to, jak staré dítě je.

Když to zvládneme, můžeme svému dítěti hodně dát i sami získat. Když otázky ignorujeme či odbudeme, můžeme porušit křehkou, ale velice důležitou důvěru našeho dítěte v nás.

Co budeme dělat:

Zjistíme, co nám vlastně brání s dětmi mluvit. A co s tím můžeme dělat. Budeme hledat motivaci k tomu, abychom s dětmi a puberťáky mluvili, abychom jim pomohli s jejich dospíváním a začátkem sexuálního života. Abychom jim pomohli se ubránit před nástrahami. A v neposlední řadě, abychom zlepšili vzájemný vztah s nimi, a třeba mu i dali jinou kvalitu.

Naučíme se, jak to zvládat, co říkat, co odpovídat. A také jak, kdy a proč máme sami začít.

Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora:

Chci vás přesvědčit, že má smysl s dětmi otevřeně o sexuálních otázkách mluvit. Ikdyž si myslíme, že na TO mají ještě dost času nebo že na TO stejně přijdou samy. A taky, že to lze udělat jinak než varováním, aby si dali „pozor“. A že to nemusí být tak moc těžké, jak to na první pohled vypadá.

V kolik a kde:

18:00 – 20:00 hodin v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5)

Setkáním nás provede koučka, manažerka a matka Lenka Šilerová.