osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

AKVARELOVÁ MALBA DO MOKRÉHO PODKLADU

JIŽ OBSAZENO
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Akvarel je dnes v módě. Malovalo se jím už ve starověkém Egyptě a rozvinul se také v Asii, do Evropy se dostal v 19. století. Dnes se využívá v malbě, ilustraci, najdeme ho v časopisech, grafice i na předmětech denní potřeby. V dnešní zrychlené době, kdy jsme obklopeni přemírou technologií a racionálna, potřebujeme jak odpočívat, tak se kreativně rozvíjet. Malování je jednou z možných cest. Na tomto akvarelovém workshopu si kromě relaxace budete moci vyzkoušet techniku malby do mokrého podkladu, při které se nejlépe projeví kouzlo akvarelu. Správným množstvím vody, akvarelové barvy a jejím rozpíjením v mokrém podkladu lze dosáhnout neopakovatelných výsledků, Malba touto technikou má v sobě lehkost, eleganci a dynamiku.

„Neustále slýchám, že z tvořivosti lidé zešílí. Nesouhlasím. Lidé zešílí, když se kreativně nevyjadřují… Takže tvořte s tím, co je ve vás, ať už to uspěje nebo ne… Pracujte, ať to lidé chápou nebo nechápou. Je to vše stejně jen instinkt a experiment a záhada, takže začněte. Začněte kdekoli, ideálně hned.“ (Elizabeth Gilbert: Velké kouzlo)

Pro koho dílna je

  • Pro začátečníky i pokročilejší malíře
  • Pro ty, kdo si chtějí „vyčistit hlavu“, protože se budete potřebovat hodně dobře soustředit
  • Pro ty, kdo se chtějí zbavit strachu z vlastního tvoření

Co budeme dělat / Co se naučíme:

  • Krátké představení teorie barev
  • Cvičení na malbu do mokrého podkladu v malém formátu
  • Využití vodního spreje
  • Akvarelovou malbu do mokrého podkladu na vysoce kvalitním papíru, kterou si odnesete a můžete si zarámovat, pověsit anebo darovat

Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora:

V mých programech Vám umožním těmi nejjednoduššími výtvarnými prostředky uvolnit vlastní tvořivost, překonat časté bloky a přitom se bavit. Výsledkem může být, že si čas, který spolu strávíme, „jen“ naplno užijete. Anebo Vám naše setkání otevře přístup do nového prostoru, o kterém jste neměli ani tušení.
Ráda Vás podpořím v hledání a nalézání vašeho vlastního výtvarného projevu.

V kolik a kde:
v prostorách ČNP Consulting (Na Bělidle 961/4, Praha 5)
18:00 – 20:00

Setkáním nás provede výtvarnice, lektorka a renesanční žena Jana Gregorová.
http://www.janagregorova.cz/