osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

EXPRESIVNÍ AKVAREL

Intuitivní akvarel - Expresivní štětec

Zažili jste už někdy v životě pocit, že jste chtěli kreslit, psát, zpívat nebo jakkoli jinak tvořit a současně jste si říkali, že to neumíte? A proto to nemá cenu? A že byste se jenom ztrapnili, kdybyste to zkoušeli? Anebo že už na to nemáte věk? Anebo vzdělání? A že ostatní to udělají lépe? A že nemáte dost volného času, abyste se tomu věnovali? Ale stalo se vám, že ten pocit, že to chcete zkusit, přicházel opakovaně? A že se vracel, kdykoli jste šli kolem výtvarných potřeb nebo obchůdku s botami na tancování?

„Neustále slýchám, že z tvořivosti lidé zešílí. Nesouhlasím. Lidé zešílí, když se kreativně nevyjadřují… Takže tvořte s tím, co je ve vás, ať už to uspěje nebo ne… Pracujte, ať to lidé chápou nebo nechápou. Je to vše stejně jen instinkt a experiment a záhada, takže začněte. Začněte kdekoli, ideálně hned.“ (Elizabeth Gilbert: Velké kouzlo)

Pro koho:

  • Pro začátečníky i pokročilejší malíře
  • Pro zvídavé, kdo chtějí zkusit něco nového
  • Pro ty, kdo se chtějí zbavit strachu z vlastního tvoření

Co budeme dělat / Co se naučíme:

  • Experimentování s různými štětci, tahy a otisky
  • Práce s akvarelem a tuší
  • Využití štětců, klacíků, špejlí, pera a vodního spreje
  • Dívat se, uvidět to podstatné a zjednodušovat
  • Akvarelový obraz krajiny nebo přírodního motivu na kvalitním papíru, který si odnesete a můžete si zarámovat, pověsit anebo darovat

Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora:

V mých programech Vám umožním těmi nejjednoduššími výtvarnými prostředky uvolnit vlastní tvořivost, překonat časté bloky a přitom se bavit. Výsledkem může být, že si čas, který spolu strávíme, „jen“ naplno užijete. Anebo Vám naše setkání otevře přístup do nového prostoru, o kterém jste neměli ani tušení.
Ráda Vás podpořím v hledání a nalézání vašeho vlastního výtvarného projevu.

V kolik a kde:

v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5)
18:00 – 20:00 hodin

 Setkáním nás provede renesanční žena Jana Gregorová.