osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

NABOSO

Chodit bez bot? Proč? K čemu je to dobré? Ale přeci už jsme dospělí. A mám chodit bez bot pořád - nebo si je jen občas zout? Kde to můžu zkusit? A co všechno mám zkusit?

Pro koho:

„Naboso“ je pro každého, kdo si někdy rád vzpomene na dobu, kdy jako dítě o prázdninách chodil bos. Pro toho, kdo se chce dovědět víc o chůzi a běhu naboso – a chce si bosý zážitek bezpečně vyzkoušet. Pro toho, kdo běhá a ocení zajímavý doplněk tréninku. Pro toho, kdo hledá zajímavý, příjemný a zábavný způsob, jak „vypnout“ a vyčistit si hlavu. A pro kohokoli dalšího.

Co budeme dělat / Co se naučíme:

Podíváme se na stav „naboso“ z pohledu lidské přirozenosti, z pohledu anatomie a zdraví.

Podíváme se na důvody, které každý z nás má nebo může mít pro to, aby se alespoň občas stal „tvorem neobutým“.
Zamyslíme se nad bosýma nohama z pohledu společenských konvencí i z pohledu bariér, které civilizace a příroda bosému pohybu klade.
Postupně si vyzkoušíme, jak naše nohy, tělo a hlava budou reagovat na pohyb bez bot: Začneme pár kroky, navážeme krátkou procházkou, kdo se na to bude cítit, může v závěru i popoběhnout :)

V závěrečném setkání pak společně vydáme na bosý výlet, při kterém si bosýma nohama osaháme již větší kus krajiny. Na výlet se mohou po dohodě s lektorem přidat i ti, kdo na prvním ani druhém Naboso nebyli, ale bosý zážitek pro ně není zcela nový.

Vzkaz od lektora / krátké představení lektora:

Jako aktivní běžec oceňuji na bosoběhu to, jak mi „srovná nohy“ po náročném tréninku i v jeho rámci. Jako pracující člověk ocením, jak mi krátké proběhnutí naboso vyčistí hlavu. Jako já – Petra Zárubová, obyčejná žena, mám ráda chůzi a běh naboso prostě pro tu radost z přirozenosti, kontaktu s okolím i se sebou samou a návrat ke kořenům.

Kdy a kde:

momentálně nejsou vypsané žádné termíny - první termíny pro rok 2015 můžete očekávat v květnu: sledujte kalendář

bosi chodíme a běháme zpravidla v podvečer (17:00 - 19:00) většinou na Ladronce, ve Hvězdě a v Šárce, může být i Stromovka

Setkáním nás provede Petra Zárubová – lektor, facilitátor a kouč, ve volném čase běžkyně pro radost a zážitek i pro sport a soutěž.