osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

ŠKOLA NENÁSILNÉ KOMUNIKACE - 1. STUPEŇ: POZOROVÁNÍ A POCITY

Nenásilná komunikace nabízí metodu, jak efektivně jednat. Lze ji uplatnit nejen v rámci vztahů s okolím, v práci, v partnerství, s dětmi, přáteli, v terapii…ale i sám se sebou. Soustředí se totiž přímo na naše potřeby, na to jak si o ně říkat způsobem, který s druhými nemanipuluje a neubližuje, zkrátka nenásilně. Během prvního společného večera se zaměříme na pozorování a pocity, jež jsou její nedílnou součástí.

Komunikace je sexem duše. Pojďme se společně podívat jak našim duším dopřát blaho.

Tři na sebe volně navazující psychotékové večery na téma Nenásilná komunikace. Jak se domluvit o tom, co se stalo nebo děje, když máme každý jiný pohled na věc? Jak druhému říct, že to, co dělá nebo říká, se mě dotýká a přitom ho nenapadat, nevyčítat ani nic podobného? Mělo by se vůbec mluvit o pocitech? Nejsou snad soukromou věcí každého z nás? Vyplatí se to? Pokud vás občas napadají podobné otázky, přijďte si na ně odpovědět.

Je to pro mě?

Pro každého, kdo aspoň občas nabude dojmu, že by se dalo komunikovat efektivněji, s větší lidskostí a ohledem na sebe i druhé bez zbytečné manipulace

Co budeme dělat:

Podíváme se na rozdíl mezi pozorování a hodnocením. Vyzkoušíme si techniky pozorování a řekneme si jak hodnotit, aby to druhé nebolelo, uráželo apod. Budeme pracovat s pocity, tak aby nás zbytečně neovládaly a naopak nám byly užitečné.

Vzkaz od lektora / krátké představení lektora:

S Nenásilnou komunikací pracuji už několik let. Její principy používám denně a troufám si tvrdit, že neznám účinnější nejen komunikační, ale i životní metodu, jejíchž principů se lze poměrně snadno naučit, protože jsou jednoduché. Je to metoda, která se nesnaží druhé oblafnout, ale naopak vztahy otevřít a vyčistit. Učí nás, že je nejen v pořádku mít potřeby, ale také si říkat o jejich naplnění, tak aby se mi lépe žilo. A právě ten způsob, jak si říct, je takový, že obohatí všechny zúčastněné ;-).

V kolik a kde:

18:00 – 20:00 hodin v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5)

Setkáním nás provede konzultant, lektor a kouč Zuzana Neustadtová.