osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

MANIPULACE VE VZTAZÍCH I: ZÁKLADY

95% komunikace je manipulativní. Cože? Tolik? Nevěříte? Pojďte se podívat na to, co to skutečně manipulace je, jak vypadají základní typy. Přestaňme manipulovat sami se sebou i s druhými. Můžeme se naučit bránit se a zastavovat ji, když už se děje.

Dva na sebe volně navazující večery na téma manipulace ve vztazích nejen partnerských, ale i pracovních, přátelských, rodinných a dalších. Během prvního večera se budeme zabývat základními typy manipulace. Naučíme se jí rozpoznat a stopnout.

Je to pro mě?

Pro každého, kdo nechce manipulovat ani být manipulován.

Co budeme dělat:

Představíme si základní typy manipulace, jak fungují, proč se dějí a jak z nich vystoupit. Pomocí praktických cvičení se naučíme rozeznávat a zastavovat.

Vzkaz od lektora / krátké představení lektora:

Jsou větší a menší manipulátoři. Rozeznat se nám většinou podaří jen ty opravdu velké a to většinou až ve chvíli, když už jsme dávno zmanipulovaní – zjišťujeme, že děláme něco, co sami vůbec nechceme. Řešením ovšem není naučit se manipulovat stejně účinně, ale naopak umět z takové hry vystoupit a hlavně nemanipulovat sám. To ostatně všichni dobře umíme, protože osvojení si manipulativních technik je součástí naší výchovy od raného dětství. Pojďme to zkusit jinak.

V kolik a kde:

18:00 – 20:00 hodin v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5)

Setkáním nás provede konzultant, lektor a kouč Zuzana Neustadtová.