osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ

Máte někdy pocit, že ve vás dříme spisovatel? Nebo to o vás někdo říká? Chcete umět lépe písemně vyjádřit své (jistě skvělé) myšlenky?

10ti měsíční uzavřený kurz - díl I.

„Narativní představivost – příběh – je základním nástrojem lidského myšlení … a naše racionalita je na něm závislá. Je to náš hlavní prostředek pro plánování, pohled do budoucna, předpovídání a vysvětlování. Většina našich zkušeností, naše myšlení a znalosti jsou organizované jako příběhy.“ – Mark Turner, kognitivní vědec

Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich. Pojďme se společně zabývat stavbou příběhů a vyprávěním – nejzákladnějším dovednostem, které mají uplatnění nejen v umělecké literatuře, ale i při copywritingu, tvorbě prezentací, veřejných projevech, reklamě či při psaní zdánlivě obyčejných e-mailů…

Pro koho:

Pro všechny, kteří milují příběhy; pro lidi, kteří si uvědomují sílu vyprávění. Pro jedince s talentem i bez něj; pro osoby se spisovatelskými ambicemi, ale klidně i bez nich. Psaní (tedy alespoň ta řemeslná část) se dá skutečně naučit! A také pro ty, kteří si psaním „uklízejí“ ve svém životě.

Co budeme dělat / Co se naučíme:

Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí – jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla. V tematicky laděných seminářích tedy postupně probereme okruhy jako psaní dobrých dialogů, tvorba postavy, tzv. „koření literatury” aneb čím vším se dá čtenář zaujmout, důležitost začátků a konců apod. To vše hravou formou s krátkými praktickými cvičeními. Budeme se snažit propojovat praxi s teorií a zároveň na vše nahlížet kritickým okem tak, abychom společně našli vhodný pár obuvi, kterým se vám nejlépe šlape po papíře (někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok; a nic z toho není naštěstí špatně).

Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora:

“Každé dítě je umělec. Problém je, jak má zůstat umělcem, až jednou vyroste.” — Pablo Picasso

Vystudoval jsem literární akademii v Praze, několik let jsem působil jako novinář, píši povídky a divadelní hry, od roku 2011 se profesionálně věnuji výuce tvůrčího psaní, cestuji po světě a o svých cestách také přednáším (http://renenekuda.cz).

Kdy a kde:

20. října, 24. listopadu, 15. prosince 2014 + 12. ledna, 16. února, 16. března, 13. dubna, 11. května, 8. června, 22. června 2015 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 – 20:00 hodin

POZOR! Jedná se o uzavřený cyklus, do něhož je třeba nastoupit již první lekcí. Další běh Kurzu tvůrčího psaní bude otevřen na podzim 2015.

Cena za celý cyklus 10 setkání: 5.000,- (formou nepřenosné permanentky)

Kurzem tvůrčího psaní nás provede učitel tvůrčího psaní René Nekuda.