osobní rozvoj pro ty, kdo chtějí růst

ŠKOLA SEBEVĚDOMÍ - 1. STUPEŇ: UMĚNÍ ŘÍKAT "NE"

Jak si stát za svým a odvážit se odmítnou, co nechci. Co nám vlastně brání říct „ne“? Kde najít odvahu a hlavně jak. Jak odmítnout tak, aby to nebolelo? Existuje nenásilné „ne“? Pokud si tyhle otázky kladete také, přijďte nad nimi společně popřemýšlet.

Tři na sebe volně navazující psychotékové večery na téma sebevědomí. Najít odvahu zkusit něco nového? Odmítnou, co mi nevyhovuje? Změnit svůj život? Nebo se prostě začít cítit lépe. Na počátku toho všeho stojí sebevědomí. Dobrá zpráva je, že ho lze uzdravit. Pojďme mu společně věnovat péči.

Je to pro mě?

Pro každého, kdo aspoň občas kývne na něco, co mu nesedí, co nechce dělat, co je proti jeho přesvědčení…protože nechce toho druhého zklamat, obává se reakce, „musí“, je to jednodušší apod.

Co budeme dělat:

Prozkoumáme důvody, proč je nám zatěžko říkat „ne“. Každý si najde ty vlastní ;-). Odpovíme si na otázku, co nám „ne“ dá a vezme. A vyzkoušíme si odmítnutí v praxi a bezpečném prostoru aneb těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Vzkaz od lektora / krátké představení lektora:

„Nemám čas. Nestíhám. Musím…“ To jsou věty, které od svých studentů a kamarádů velmi často slyším. Na konci většinou stojí strach odmítnout, co dělat nechci, anebo mi nic nepřináší. A to nejenom ostatním, i sobě. Když poznáme, co nám brání říkat „ne“ a naučíme se nenásilnou formu odmítnutí, staneme se svobodnějšími.

Téma sebevědomí mě provází celou moji lektorskou a koučovskou kariéru. Vlastně celý život. Sebevědomí funguje podobně jako plachty lodě. Plavba se strhanými plachtami za moc nestojí. Ano, jde to – můžete veslovat jako o život, čekat, až přijede jiná loď, která vás odtáhne nebo se modlit, aby nám ten zbytek plátna a vítr, který se do nich opírá, vystačily až do cíle. Z mojí zkušenosti je lepší vzít to do vlastních rukou, plachty vyspravit a cestovat životem s lehkostí.

V kolik a kde:

18:00 – 20:00 hodin v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5)

Setkáním vás provede Zuzana Neustadtová